Rijeka
13°C
Utorak
13°C
22°C
Srijeda
13°C
19°C
Četvrtak
13°C
20°C
Sljedećih 90 dana
Uključite firmu/obrt
Pokreni svoj webshop
Video produkcija
Tražilica
Prijava korisnika
Prijava korisnika
Prijavi se kroz Facebook
Prijavi se kroz Google
Zapamti me
Prijavi me
Zaboravili ste lozinku?
Registriraj me
Košarica
Košarica je prazna
Pretražite mojkvart:
Pretraži
Uključite firmu/obrt
Pokreni svoj webshop
Početna stranica
Poljoprivreda
Poljoapoteka
Povratak na listu kategorija
Cvjećarnica
Drvo, drvni i pluteni proizvodi
Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo, OPG
Poljoapoteka
Poljoprivredni i radni strojevi - prodaja, najam
Poljoprivredni i radni strojevi - servis
Skladišta, hladnjače
Uzgoj životinja, prerada životinja, lov, ribolov
Veterinar, veterinarska ambulanta
Voćarna, voće, povrće
Rijeka
Odaberi lokaciju ili klikni na gumb za geolociranje
Pronađi me
Cijela država
Osijek
Rijeka
Split
Zagreb
Bakar
Benkovac
Biograd n/m
Bjelovar
Buzet
Čakovec / Međimurje
Čazma
Đakovo
Daruvar
Donja Stubica
Drniš
Dubrovnik
Dugo Selo
Gospić
Imotski
Ivanić Grad
Jastrebarsko
Karlovac
Kaštela
Knin
Koprivnica
Kraljevica
Krapina
Križevci
Kutina
Labin
Makarska
Marija Bistrica
Metković
Nin
Nova Gradiška
Novalja
Novigrad
Omiš
Opatija
Oroslavje
Osijek
otok Brač
otok Hvar
otok Korčula
otok Krk
otok Pag
Pazin
Petrinja
Podstrana
Poreč
Požega
Pula
Rijeka
Rovinj
Samobor
Šibenik
Sinj
Sisak
Skradin
Slatina
Slavonski Brod
Solin
Split
Sukošan
Trogir
Umag
Varaždin
Velika Gorica
Vinkovci
Virovitica
Vodice
Vrbovec
Vukovar
Zabok
Zadar
Zagreb
Zaprešić
Županja
Cijeli grad
Banderovo
Belveder
Bivio
Brajda
Brašćine
Bulevard
Centar
Donja Drenova
Gornja Drenova
Gornja Vežica
Grbci
Grobnik
Kantrida
Kastav
Kostrena
Kozala
Krimeja
Krnjevo
Martinkovac
Matulji
Mlaka
Orehovica
Pašac
Pećine
Pehlin
Podmurvice
Podvežica
Potok
Pulac
Rastočine
Rujevica
Školjić
Škurinje
Škurinjska Draga
Srdoči
Sušačka Draga
Sušak
Sv. Kuzam
Trsat
Turnić
Viškovo
Vojak
Zamet
Poljoapoteka - Rijeka
Nema subjekata
Prikaži cijelu Hrvatsku
Zanimljivo
DANON
Kako zaštititi bilje u vrtu?
Biljke često uzimamo zdravo za gotovo, zaboravljajući kako su one zaista važan resurs - oslanjamo se na njih za hranu, vodu, lijekove, zrak koji udišemo, stanište, našu klimu i još mnogo toga. Biljke i drveće su nevjerojatno važni i za održavanje dobrog stanja tla. Njihovo korijenje i mikroorganizmi koji žive oko njihova korijena drže tlo zajedno, smanjujući vjerojatnost erozije tla.U nastavku teksta objašnjavamo kako spriječiti i zaštititi biljke od bolesti.PREGLEDAJTE BILJKE PRIJE KUPNJENajlakši način da ograničite bolest u svom vrtu je izbjegavanje unošenja bolesti. Dobro je prikupiti nekoliko knjiga, časopisa i kataloga koji pokazuju kako izgleda zdrav primjerak. Ne nosite kući biljku s mrtvim pjegama, trulim stabljikama ili kukcima. Osim provjere vrhova biljaka, uvijek provjeravajte kvalitetu korijena. Tamno ili kašasto korijenje nije dobar znak. Čak i kada vrhovi izgledaju zdravi, samo je pitanje vremena kada će truli korijenski sustav ubiti biljku.KORISTITE KOMPOSTNe razgrađuju se svi materijali u kompostnoj hrpi istom brzinom. Neki materijali su se možda dovoljno razgradili da bi se mogli staviti u vrt, dok drugi nisu. Ako niste sigurni u kakvom se stanju nalazi vaša kompostna hrpa, trebali biste izbjegavati korištenje kompostnog otpada kao gnojiva ispod osjetljivih biljaka. Također, morate biti oprezni pri gnojidbi biljaka jer previše gnojiva može spaliti korijenje, smanjujući njihovu sposobnost apsorpcije vode. To zauzvrat čini biljke podložnijim stresu od suše, hladnoće i vrućine.OČISTITE VRT U JESENUvijek je najbolje očistiti vrt u jesen. Ovo nije samo učinkovito sredstvo odvraćanja od bolesti, već i dobar način za kontrolu bolesti koje su već u vašem vrtu.PRAVILNO ZALIJEVANJEBudući da mnoge bolesti trebaju vodu jednako kao i biljke, način na koji zalijevate vaše biljke čini veliku razliku. Crijeva za natapanje i navodnjavanje ograničavaju vlagu na lišću biljke i tako sprječavaju bolesti. Ako zalijevate ručno, držite lišće s puta dok zalijevate korijenje.SMANJITE NAPUČENOSTOdrežite natrpane, oštećene ili stare stabljike na biljkama. Prenapučene biljke stvaraju vlastitu vlažnost, što omogućuje napredovanje bolesti poput pepelnice, hrđe i peronospore. Poboljšanje protoka zraka oko vaših biljaka smanjuje ovu visoku relativnu vlažnost i omogućuje brže sušenje lišća. Biljke koje su postavljene preblizu imaju tendenciju sporog rasta zbog natjecanja za svjetlo, vodu i hranjive tvari.Osim ovih općenitih savjeta donosimo inovativne načine kako firma DANON štiti određene vrste biljaka, a ostale savjete potražite na njihovoj web stranici. Firma DANON d.o.o. primarno se bavi zaštitom bilja uz navodnjavanje, prodajom opreme za plastenike, biocida i gnojiva.Tvrtka DANON D.O.O. djeluje sa sjedištem u Donjem Stupniku, na adresi Ledinska 7. Brojni zadovoljni korisnici usluga su prepoznali njihovu kvalitetu i visoke standarde. Cjenovno su pristupačni, što je još jedan razlog zašto da im se javite na danon@danon.hr.
Saznaj više
AGROCENTAR "NADA"
Kako odabrati dobru vrstu gnojiva i supstrata za vaš vrt?
Biljke je potrebno gnojiti jer većina tla ne osigurava esencijalne hranjive tvari potrebne za optimalan rast. Čak i ako imate dovoljno sreće da počnete s odličnim vrtnim tlom, kako vaše biljke rastu, one upijaju hranjive tvari i ostavljaju tlo manje plodnim. Sjećate li se onih ukusnih rajčica i prekrasnih ruža koje ste uzgajali prošle godine? Za izgradnju tih biljnih tkiva bile su potrebne hranjive tvari iz tla. Gnojidbom svog vrta nadoknađujete izgubljene hranjive tvari i osiguravate da ovogodišnje biljke imaju hranu koja im je potrebna za cvjetanje.Šest primarnih hranjivih tvariPostoji šest primarnih hranjivih tvari koje biljke zahtijevaju u prilično velikim količinama.ugljik iz CO2 u zrakuvodik iz vodekisik iz vode i zrakaDušik pomaže biljkama u stvaranju proteina koji su im potrebni za proizvodnju novih tkiva. U prirodi često nedostaje dušika pa su biljke evoluirale da uzimaju što je više moguće dušika, čak i ako to znači da ne preuzimaju druge potrebne elemente. Ako je dostupno previše dušika, biljka može rasti obilno lišće, ali neće proizvoditi plodove ili cvijeće. Rast može zapravo biti usporen jer biljka ne apsorbira dovoljno drugih elemenata koji su joj potrebni.Fosfor potiče rast korijena, pomaže biljci u stvaranju pupova i cvjetova, poboljšava vitalnost i povećava veličinu sjemena. To čini tako što pomaže u prijenosu energije s jednog dijela biljke na drugi. Za apsorpciju fosfora većina biljaka zahtijeva pH tla od 6,5 do 6,8. Organska tvar i aktivnost organizama u tlu također povećavaju dostupnost fosfora.Kalij poboljšava ukupnu snagu biljke. Pomaže biljkama u stvaranju ugljikohidrata i pruža otpornost na bolesti. Također pomaže u regulaciji metaboličkih aktivnosti.Tri dodatna nutrijenta koja su važnaBiljke također trebaju ova tri hranjiva, ali u mnogo manjim količinama:Biljke koriste kalcij u staničnim membranama, na mjestima rasta i za neutralizaciju toksičnih materijala. Osim toga, kalcij poboljšava strukturu tla i pomaže u povezivanju organskih i anorganskih čestica.Magnezij je jedina metalna komponenta klorofila. Bez toga, biljke ne mogu obraditi sunčevu svjetlost.Sumpor je sastavni dio mnogih proteina.Održite svoj vrt zdravim i rascvjetanim uz pomoć Agrocentra Nada! Na adresi Hrastinska cesta 62 u Samoboru možete pronaći sve što vam treba za uspješno uređen i održavan vrt i cvjetnjak! Agrocentar Nada vam može ponuditi najbolje vrste gnojiva i supstrata za rast i razvoj vašeg povrtnjaka ili cvijetnjaka. Zapratite ih na FB-u i pratite najnovije vijesti i ponude iz svijeta poljoprivrede. Za više informacija bude slobodni kontaktirati ih jer srdačno osoblje odgovara na sva vaša pitanja i savjetuje vas oko održavanja vaših biljaka zdravima.
Saznaj više
Zanimljivo
DANON
Kako zaštititi bilje u vrtu?
Biljke često uzimamo zdravo za gotovo, zaboravljajući kako su one zaista važan resurs - oslanjamo se na njih za hranu, vodu, lijekove, zrak koji udišemo, stanište, našu klimu i još mnogo toga. Biljke i drveće su nevjerojatno važni i za održavanje dobrog stanja tla. Njihovo korijenje i mikroorganizmi koji žive oko njihova korijena drže tlo zajedno, smanjujući vjerojatnost erozije tla.U nastavku teksta objašnjavamo kako spriječiti i zaštititi biljke od bolesti.PREGLEDAJTE BILJKE PRIJE KUPNJENajlakši način da ograničite bolest u svom vrtu je izbjegavanje unošenja bolesti. Dobro je prikupiti nekoliko knjiga, časopisa i kataloga koji pokazuju kako izgleda zdrav primjerak. Ne nosite kući biljku s mrtvim pjegama, trulim stabljikama ili kukcima. Osim provjere vrhova biljaka, uvijek provjeravajte kvalitetu korijena. Tamno ili kašasto korijenje nije dobar znak. Čak i kada vrhovi izgledaju zdravi, samo je pitanje vremena kada će truli korijenski sustav ubiti biljku.KORISTITE KOMPOSTNe razgrađuju se svi materijali u kompostnoj hrpi istom brzinom. Neki materijali su se možda dovoljno razgradili da bi se mogli staviti u vrt, dok drugi nisu. Ako niste sigurni u kakvom se stanju nalazi vaša kompostna hrpa, trebali biste izbjegavati korištenje kompostnog otpada kao gnojiva ispod osjetljivih biljaka. Također, morate biti oprezni pri gnojidbi biljaka jer previše gnojiva može spaliti korijenje, smanjujući njihovu sposobnost apsorpcije vode. To zauzvrat čini biljke podložnijim stresu od suše, hladnoće i vrućine.OČISTITE VRT U JESENUvijek je najbolje očistiti vrt u jesen. Ovo nije samo učinkovito sredstvo odvraćanja od bolesti, već i dobar način za kontrolu bolesti koje su već u vašem vrtu.PRAVILNO ZALIJEVANJEBudući da mnoge bolesti trebaju vodu jednako kao i biljke, način na koji zalijevate vaše biljke čini veliku razliku. Crijeva za natapanje i navodnjavanje ograničavaju vlagu na lišću biljke i tako sprječavaju bolesti. Ako zalijevate ručno, držite lišće s puta dok zalijevate korijenje.SMANJITE NAPUČENOSTOdrežite natrpane, oštećene ili stare stabljike na biljkama. Prenapučene biljke stvaraju vlastitu vlažnost, što omogućuje napredovanje bolesti poput pepelnice, hrđe i peronospore. Poboljšanje protoka zraka oko vaših biljaka smanjuje ovu visoku relativnu vlažnost i omogućuje brže sušenje lišća. Biljke koje su postavljene preblizu imaju tendenciju sporog rasta zbog natjecanja za svjetlo, vodu i hranjive tvari.Osim ovih općenitih savjeta donosimo inovativne načine kako firma DANON štiti određene vrste biljaka, a ostale savjete potražite na njihovoj web stranici. Firma DANON d.o.o. primarno se bavi zaštitom bilja uz navodnjavanje, prodajom opreme za plastenike, biocida i gnojiva.Tvrtka DANON D.O.O. djeluje sa sjedištem u Donjem Stupniku, na adresi Ledinska 7. Brojni zadovoljni korisnici usluga su prepoznali njihovu kvalitetu i visoke standarde. Cjenovno su pristupačni, što je još jedan razlog zašto da im se javite na danon@danon.hr.
Saznaj više
AGROCENTAR "NADA"
Kako odabrati dobru vrstu gnojiva i supstrata za vaš vrt?
Biljke je potrebno gnojiti jer većina tla ne osigurava esencijalne hranjive tvari potrebne za optimalan rast. Čak i ako imate dovoljno sreće da počnete s odličnim vrtnim tlom, kako vaše biljke rastu, one upijaju hranjive tvari i ostavljaju tlo manje plodnim. Sjećate li se onih ukusnih rajčica i prekrasnih ruža koje ste uzgajali prošle godine? Za izgradnju tih biljnih tkiva bile su potrebne hranjive tvari iz tla. Gnojidbom svog vrta nadoknađujete izgubljene hranjive tvari i osiguravate da ovogodišnje biljke imaju hranu koja im je potrebna za cvjetanje.Šest primarnih hranjivih tvariPostoji šest primarnih hranjivih tvari koje biljke zahtijevaju u prilično velikim količinama.ugljik iz CO2 u zrakuvodik iz vodekisik iz vode i zrakaDušik pomaže biljkama u stvaranju proteina koji su im potrebni za proizvodnju novih tkiva. U prirodi često nedostaje dušika pa su biljke evoluirale da uzimaju što je više moguće dušika, čak i ako to znači da ne preuzimaju druge potrebne elemente. Ako je dostupno previše dušika, biljka može rasti obilno lišće, ali neće proizvoditi plodove ili cvijeće. Rast može zapravo biti usporen jer biljka ne apsorbira dovoljno drugih elemenata koji su joj potrebni.Fosfor potiče rast korijena, pomaže biljci u stvaranju pupova i cvjetova, poboljšava vitalnost i povećava veličinu sjemena. To čini tako što pomaže u prijenosu energije s jednog dijela biljke na drugi. Za apsorpciju fosfora većina biljaka zahtijeva pH tla od 6,5 do 6,8. Organska tvar i aktivnost organizama u tlu također povećavaju dostupnost fosfora.Kalij poboljšava ukupnu snagu biljke. Pomaže biljkama u stvaranju ugljikohidrata i pruža otpornost na bolesti. Također pomaže u regulaciji metaboličkih aktivnosti.Tri dodatna nutrijenta koja su važnaBiljke također trebaju ova tri hranjiva, ali u mnogo manjim količinama:Biljke koriste kalcij u staničnim membranama, na mjestima rasta i za neutralizaciju toksičnih materijala. Osim toga, kalcij poboljšava strukturu tla i pomaže u povezivanju organskih i anorganskih čestica.Magnezij je jedina metalna komponenta klorofila. Bez toga, biljke ne mogu obraditi sunčevu svjetlost.Sumpor je sastavni dio mnogih proteina.Održite svoj vrt zdravim i rascvjetanim uz pomoć Agrocentra Nada! Na adresi Hrastinska cesta 62 u Samoboru možete pronaći sve što vam treba za uspješno uređen i održavan vrt i cvjetnjak! Agrocentar Nada vam može ponuditi najbolje vrste gnojiva i supstrata za rast i razvoj vašeg povrtnjaka ili cvijetnjaka. Zapratite ih na FB-u i pratite najnovije vijesti i ponude iz svijeta poljoprivrede. Za više informacija bude slobodni kontaktirati ih jer srdačno osoblje odgovara na sva vaša pitanja i savjetuje vas oko održavanja vaših biljaka zdravima.
Saznaj više