OCIJENI

Ostale vrste stakla

Objavljeno: 25.11.2022. 13:16

  • ŽIČANO STAKLO ima u sebi žičanu mrežu. U slučaju razbijanja stakla žica omogućava zadržavanje stakla da se ne rasipa. Idealno je za garaže, krovišta i balkonske ograde. Debljina mu je 5-6 mm. Može biti mutno bijelo ili u žutnoj boji.

  • SIGURNOSNA STAKLA mogu biti kaljena i laminirana stakla. Laminirana stakla još se nazivaju i triflex stakla. To su dva stakla ljepljena folijom. Prilikom loma komadi ostaju vezani uz središnju foliju.

  • OBOJENA STAKLA – PARSOL STAKLA imamo u ponudi više boja, vrsta i debljina. Koriste se za fasade kuća ili zgrada. Osim estetske vrijednosti, obojena stakla pružaju i zaštitu od sunca te uštedu energije.

  • REFLEKTIRAJUĆA STAKLA koriste se tamo gdje je potrebna dodatna zaštita od sunčevih zraka. U ponudi imamo takva stakla u različitim bojama, debljinama i s različitim stupnjem refleksije, ovisno o vanjskim uvjetima i potrebama kupca. Reflektirajuća stakla maksimalno su ravna stakla sa reflektirajućim slojem koji se nanosi pirolitičkim ili elektrostatskim postupkom. Reflektirajuća stakla imaju višesložnu zadaću. Energetski dotok koji u obliku svjetlosti dolazi u prostor daje najpovoljnije odnose vidljivosti bez zaslijepljenja. Maksimalno odbijaju sunčevu energiju i štite od neželjenih pogleda u prostor. Potpuno su neutralna uz minimalnu refleksiju. Minimalno zagrijavaju prostor. Sve te zadaće reflektirajućeg stakla su vrlo složene i različite, a nužno potrebne jer ova stakla uz float staklo su najčešće korišteni građevinski proizvod od stakla, a postoje u debljinama od 4 – 10 mm. Reflektirajuće refleksivna stakla su gotovo uvijek korištena u kombinaciji s izo-staklom. Postoji vrlo širok spektar boja ovisno o proizvođačima stakla, najčešće smeđe, neutralne, sive, zelene, plave u različitim nijansama i tonovima. Reflektirajuće staklo može imati u ili k faktor jednak low-e staklo iako ga više povezujemo sa zaštitom od sunca. Reflektirajuća stakla imaju veliki uzlet jer određuju kapitalne objekte, a njihova staklena pročelja u najsmionijim oblicima određuju njihovu prepoznatljivost. Kao nosiva konstrukcija staklenih fasada koristi se aluminij koji uvijek ide sa staklom i zajedno zaokružuju jednu modernu cjelinu.

  • KALJENO STAKLO je termički obrađeno staklo velike mehaničke otpornosti,5 puta veće od običnog stakla. Dobiva se grijanjem na 600 0C tijekom 3-5 minuta što je granica plastičnosti, zatim se naglo hladi zrakom. Prije termičke obrade obavezno mora biti bar grubo brušeno. Prilikom loma rasipa se u mala zrnca sa tupim rubovima i tako prevenira od ozljeda. Tako obrađeno staklo ne može se više modificirati (brusiti, bušiti, rezati i sl.). Najčešće se upotrebljava za ostakljivanje transportnih vozila, kabina dizala, strkukturalnih fasada, nadstrešnica, itd. Kaljeno staklo može biti različitih debljina.

OCIJENI